Neler yeni

Zonguldak Sahil Yolu Projesinin Yüzde 80'i Tamamlandı!

Zonguldak’ın Kilimli ilçesindeki sahil yolu üzerinde arası ikmal inşaatı, toprak tesviye, sanat yapıları köprü ile Aslankaya, T-0,T-1 ve T-2 tünellerin elektrik ve elektronik çalışmaları hızla sürüyor.

Proje kapsamında yapılan Aslankaya Tünelleri ile Zonguldak, Karadeniz sahil yoluna bağlanacak. Zonguldak, Bartın ve Karabük arasındaki ulaşım ağını rahatlatacak olan sahil yolu projesinin ilk etabını oluşturan Aslankaya Tünelleri’nin tamamlanmasını ardından, tünellerin elektrik ve elektronik çalışmalarında da çalışmalar devam ediyor.

Tünelleri’nin devamında yapılan yol çalışmaları ile Kilimli sahil yolu Karadeniz sahil yoluna bağlanacak. Yapılacak olan çalışmalar neticesinde Zonguldak’ın trafik sorunu da bir nebze olsun rahatlamış olacak. Adını sahil yolunda bulunan aslan kafası görünümündeki bir kaya parçasından alan Aslankaya Tünelleri çift tüpten oluşmaktadır. Toplam uzunluğu 700 m olan tünellerin devamında yapılan yol çalışmalarının da tamamlanması ile bu yolun 31 Aralık 2021 tarihinde açılması planlanıyor.

Mithatpaşa tünelleri ile Kilimli arasındaki geçişin yüzde sekseni tamamlandı. Tünellerdeki asfalt döküm çalışması tamamlanmasının ardından aydınlatma çalışmaları da şu anda tamamlanmak üzere.

31 Aralık 2021 tarihinde hizmete girmesi planlanan yolun açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/zonguldak-sahil-yolu-projesinin-yuzde-80i-tamamlandi-1353
 
Üst