Neler yeni

Selvi: Bayram nedeniyle seçim öne çekilebilir

secim-300x169.jpg

Erken seçim tartışmaları yoğunlaşırken hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Haziran 2023’te yapılması planlanan genel seçimlerin bayram nedeniyle öne çekilebileceğini yazdı.

Seçimleri haziranın ilk haftasına ya da mayısın son haftasına çekelim diye bir düşünce olduğunu belirten Selvi, “Bu erken seçim olmuyor. Olursa öne çekilmiş seçim olur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta Azerbaycan dönüşü seçimlerin 2023 Haziran’ında olacağını söylediğini hatırlatan Selvi, planlanan seçimin 24 Haziran’da, Kurban Bayramı’nın da 28 Haziran’da olduğunu belirtti.

‘AİLELERİ ZOR DURUMDA BIRAKMAYALIM’

Selvi, “Kurban Bayramı demek en az bir ay önceden başlamak üzere hac mevsimi demek. Aynı zamanda haziranın ortasında üniversite sınavları yapılıyor. Seçim kampanyası üç aylık bir takvimi kapsıyor ama son 40 gün çok yoğun geçiyor. Bir düşünce var. Kurban Bayramı telaşı ile seçimleri üst üste getirmeyelim. Üniversite sınav stresini yaşayan gençlerimizin psikolojisini dikkate alalım. Üniversite sınavı bittiği andan itibaren tatile çıkmak için bekleyen aileleri seçim nedeniyle zor durumda bırakmayalım” ifadelerini kullandı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dAnkara kulislerinde erken seçim için tek bir tarih konuşuluyor​

    d‘Kılıçdaroğlu adaylığını açıkladığı gün Bahçeli erken seçim kararı aldıracak’​


‘MAYISIN SON HAFTASINA ÇEKELİM DÜŞÜNCESİ VAR’

“O nedenle seçimleri haziranın ilk haftasına ya da mayısın son haftasına çekelim diye bir düşünce var” diyen Selvi, şöyle devam etti:

“28 Mayıs ya da 4 Haziran gibi. Tabii bu erken seçim olmuyor. Olursa öne çekilmiş seçim olur. Ama dediğim gibi, bir düşünce aşamasında.”
 
Üst