Neler yeni

Perinçek’in ‘öngörüsü’: Türkiye 3-5 yıl içinde bambaşka bir raya girecek

DOGU-PERINCEK-ETHEM-SANCAK-300x168.jpg

AKP iktidarına verdiği destekle bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Üretim Devrimi Kurultayı’nda dikkat çekici bir “öngörüde” bulundu.

Türkiye’nin biber, maydanoz ve patlıcan fiyatlarını, traktörün deposuna doldurulamayan mazotu, toprağa atılamayan gübreyi konuştuğunu belirten Perinçek, “Türkiye 3-5 yıl içerisinde bambaşka bir raya girecek. Bu zorlukları aşacağız. Türkiye’nin dış politikada ve güvenlik alanında da sağlam bir zeminde ilerlemesini sağlayacağız” dedi.

‘TÜRKİYE, DEVLETİ VE HALKIYLA ATLANTİK SİSTEMİ’NİN DIŞINA ÇIKMAKTADIR’

Aydınlık gazetesinin aktardığına göre; Perinçek, “Vatan Partisi olarak Türkiye’nin önündeki büyük kararı görüyoruz. Büyük devrimci çözümü, üretim devrimini görüyoruz. Türkiye, devleti ve halkıyla Atlantik Sistemi’nin dışına çıkmaktadır. Bu çok önemli. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Türkiye’de üreticilerin milli hükümeti kurulacak. Vatan Partisi o üreticilerin milli hükümetinde anahtar görev yapacak” diye konuştu.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dPerinçek meydan okudu: Gezi’de biz de vardık, güçleri yetiyorsa beni de alsınlar​

    dPerinçek’ten Erdoğan yorumu: ‘Bir ayağı iskelede bir ayağı kayıkta, kayık ağır ağır ilerliyor, o zaman denize düşersiniz…’​

    dAKP’li Ethem Sancak: Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik​

    dEthem Sancak: NATO, Erdoğan’ı devirmek istiyor, müttefikimiz Rusya​
‘POLİSİN, TÜRK ORDUSUNUN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ’

Milli bir banka sistemi kuracaklarını dile getiren Perinçek, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin önünde iki önemli sorun var. Enerji ve gıda krizi. Vatan Partisi milli direnme ekonomisinde birinci önceliği enerji güvenliğine veriyor. İkinci önceliği gıda güvenliği ve üçüncü önceliği güvenliğin güvenliğini sağlamaya. Polisin, Türk ordusunun güvenliğini sağlayacağız. Sonra da sağlığın güvenliği, eğitimin güvenliği. Enerji, gıda, güvenlik, eğitim ve sağlık. Cari dengeyi de akıllı politikalarla sağlamış olacağız.”

‘TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDEKİ 40 YILI TGB İLE SİGORTALADIK’

Perinçek, geleceğe umutla baktıklarını belirterek, “Değerli arkadaşlar size şu müjdeyi veriyorum. Türkiye’nin önündeki 40 yıl, Öncü Gençlik ve TGB ile sigortalanmıştır. 40 yılımızı güvenlik altına aldık. Ahlâk, karakter, çalışkanlık, fedailik” ifadelerini kullandı.

ETHEM SANCAK: ATLANTİK’İN PİLİ BİTTİ

Kurultayda konuşan bir diğer isimse eski AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi iş insanı Ethem Sancak’tı. Sancak, konuşmasına ‘geleceğin kurultayı’ vurgusuyla başladı. Sancak, “Atlantik’in pili bitti. Neoliberalizme geçişle beraber emperyalist batı, daha da vahşileşti. Ama artık Atlantik’in pili bitti. Sistem temellerinden çatırdıyor. Geçmişte olduğu gibi Asya uygarlığını yeniden inşa edeceğiz. Asya küllerinden yeniden doğacak” şeklinde konuştu.
 
Üst