Neler yeni

Nagehan Alçı Afganistan’a gitti

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Taliban yönetimindeki Afganistan’a gitti. Alçı, ‘Kabil yollarında’ başlığıyla yayımlanan yazısında, “Saatim sabah saat 06.03’ü gösteriyor. İstanbul’dan çok uzaklardayım. Gece henüz ağarmamışken bindiğim arabada tarihe tanıklık etmeye gidiyorum. Günler süren hazırlığın ardından Pazar akşamı beni çok heyecanlandıran bir yola çıktım. Kameraman arkadaşım Özgür Balaban ile birlikte İslamabad’a uçtuk. Buradan hedef Kabil” ifadelerini kullandı.

‘KADIN GÖZÜYLE YOL HİKAYEMİ PAYLAŞACAĞIM’

Habertürk programcısı Mehmet Akif Ersoy’un da günlerce buradan yayın yaptığını hatırlatan Alçı, “Şimdi ben de Kabil’de yeni hükümetle birlikte değişenleri, kadın gözüyle bu korkuyla bakılan coğrafyadaki yaşamı ve yol hikayelerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Pazartesi sabah çok erken saatlerde Pakistan’ın başkenti İslamabad’a vardık. Bildiğiniz gibi Kabil uluslararası uçuşlara halen kapalı. Afganistan’a ulaşım sadece karayolu ile mümkün” diye yazdı.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dTaliban’ın lider kadrosunda kim, kimdir? Haklarında neler biliniyor?​

    dAfganistan’da İran benzeri bir ‘İslami rejim’ kurulacak​
‘ALÇI AFGANİSTAN SOKAKLARINDA’

Sosyal medya hesabından Alçı’nın Afganistan’a gittiğini duyuran eşi Rasim Ozan Kütahyalı, ”Nagehan Alçı Afganistan sokaklarında… Taliban’ın Afganistan’ında bir Türk kadın yazar olarak tüm ülkeyi dolaşacak… Hem halkın nabzını tutacak hem Afganistan’ın yeni yönetici kadrolarıyla görüşecek… Zor ve cesur bir vazife” dedi.
 
Üst