Neler yeni

Milletvekilleri, gazeteciler, siyasetçiler… Hilal Kaplan ve eşinden 33 kişi hakkında ‘terör’ davası

hilal-kaplan-suheyb-ogut-300x169.jpg

Kamuoyunda eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nu başbakanlık koltuğundan indirmeleri ve yargıda kadrolaşma iddialarıyla gündeme gelen ndan dikkat çekici bir adım geldi.

Pelikancılar olarak anılan grubun önde gelen isimlerinden Sabah gazetesi yazarı ve TRT Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Kaplan Öğüt ile eşi Süheyb Öğüt, aralarında milletvekili ve gazetecilerin de yer aldığı 33 kişi hakkında, ‘terör, hakaret, iftira gibi’ iddialarla dava açtı. İkilinin avukatlığını ise Selman Öğüt ile Hadi Dündar yapacak.

Açılan davada suçun bahanesi ise, “Terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, hakaret, iftira, suç uydurma ve savcılık makamının ortaya çıkardığı suçlar” şeklinde belirtildi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dİstanbul Emniyeti’nde ‘FETÖ borsası’ depremi: Savcının odası basıldı, polisler ‘Pelikan’ karşıtı slogan attı​

    dPelikancılar Peker hakkındaki gizli tanık ifadelerini neden yayınlamadı?​

    d‘Pelikancılara’ kamu yararına çalışan dernek statüsü; vergiden de muaflar​
‘NİCE MAZLUMLARIN HAYATINI SÖNDÜRDÜLER’

Kendisine dava açılan isimlerden Avrasya Anket’in Sahibi Kemal Özkiraz, “Hilal Kaplan ile Süheyb Öğüt’ün bana örgüt üyesi demesi hiç zoruma gitmiyor. Kimlere ne demediler ki, nice mazlumların hayatını söndürdüler. Bizim gibi yazıp çizenlere demeseler kendimde bir eksiklik ararım. Utanırım, şüpheye düşerim. Yalnız hem örgüt üyeliği hem üye olmadan propagandadan şikayet etmişler Yani ‘hangisi uyarsa ondan ceza verin’ demişler. Pantolon olmazsa gömlek verelim” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Yalnız hem örgüt üyeliği hem üye olmadan propagandadan şikayet etmişler

Yani "hangisi uyarsa ondan ceza verin" demişler.

Pantolon olmazsa gömlek verelim
😂


— Kemal ÖZKİRAZ (@avrasyaanket)


GAZETECİLER, ESKİ AKP İL BAŞKANI, ERDOĞAN’IN ESKİ METİN YAZARI…

Davada açılanlar ise şöyle:

Murat Ağrıel, Mesut Aykın, Baransel Ağca, Ali Tarakçı, Taha Ün, Selim Temurçi (Eski AKP İstanbul İl Başkanı), Cemile Bayraktar, Cengiz Güldalı, Yasemin Yıldırım, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Mehmet Yakup Yılmaz, Efe Kerem Sözeri, Kemal Özkiraz, Ahmet Şık (TİP milletvekili), İsmail Saymaz, Cengizhan Çekil, Celal Eren Çelik, Kenan Alpay, İbrahim Yörük, Ümit Karaca, Bülent Korucu, Fidel Okan, Ali Aktaş, Fırat Erez, Nurbaki Enes, Fatih Şahintürk, Aydın Ünal (Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski metin yazarı), Tarık Toros, Said Sefa, Emre Uslu, Adem Yavuz Arslan.
 
Üst