Neler yeni

MHP’de ‘zam’ çatlağı istifa getirdi

MHP-300x169.jpg

MHP’de zam çatlağı yaşanıyor. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un ”Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz” ifadelerinin ardından Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi istifa getirdi.

MHP’nin Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç, Baki Ersoy’un Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine tepki göstererek partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Sedat Kılınç, “Millet perişan, geçinemiyor. Alım gücü kalmadı. Beni disipline sevk etmenize gerek yok. Partim olan MHP’den istifa ediyorum. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” dedi.

‘SÖYLEDİĞİ DOĞRU’

Kılınç, şunları söyledi:

“Milletvekilinin asli görevi milletin hakkını korumak, derdine tercüman olmak, sorunlarına çözüm bulmaktır. Dün MHP Milletvekili Baki Ersoy, vekili olduğu milletin yüksek enflasyondan dolayı beli büküldü dediği için disipline sevk edildi. Bende geçmişte benzer eleştiriler yaptığım için parti yönetiminden benzer uyarılar almıştım. Söylediğine bakıyorum. Doğru mu, evet doğru. Biz her zaman hakkın yanında olacağız. Doğruyu söylemeye devam edeceğiz.”Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • d‘Zamlar milletin belini büküyor’ diyen MHP’li Baki Ersoy disiplin kuruluna sevk edildi​

    dMHP’li Ersoy: Enflasyon açıklanan rakamların üzerinde​


‘ZAMLAR BU MİLLETİN BELİNİ BÜKÜYOR’

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, şunları söylemişti:

“Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor.”
 
Üst