Neler yeni

Marmaray bu gece ve yarın ücretsiz olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Marmaray'ın bu gece ve yarın ücretsiz olacağını söyledi. Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'ndan uçuşların kısa süre içinde başlayacağını belirtti. İçişleri Bakanı Soylu da, kar yağışının perşembe gününe kadar süreceği belirterek vatandaşlara uyarıda bulundu.

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı üzerine İstanbul'a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, karla mücadele hakkında açıklama yaptı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, FSM ve 15 Temmuz'dan geçişlere saat 13.00'ten itibaren izin verileceğini belirterek, "Süreç sıkıntılı geçti. Mahmutbey-Hadımköy arasında terk edilen araçlar nedeniyle trafik durdu. Terk edilmiş araçların kaldırılması devam ediyor" dedi.

Karaismailoğlu, "Marmaray, dün gece olduğu gibi bu gece ve yarın gece de ücretsiz olarak sabaha kadar vatandaşlarımıza hizmet edecek" açıklamasında bulundu.

"İstanbul Havalimanı'nda uçuşlar birazdan başlıyor"


Karaismailoğlu, zorlu iklim koşullarının devam edeceğine işaret ederek, "Büyük bir özveriyle teyakkuz halinde çalışmaları devam ettireceğiz. Dünkü kadar olmasa da zorlu iklim koşulları devam edecek. Teyakkuz hali devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı'ndan uçuşların ne zaman başlayacağına ilişkin soruya ise, "Hava yolunda hareketlenme başladı, İstanbul Havalimanı'nda büyük pist açıldı şu anda. Uçuşlar birazdan başlıyor" diye cevap verdi.

"Kar yağışı perşembe gününe kadar devam edecek"


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, "İstanbul'da perşembe gününe kadar kar yağışı devam edecek. Türkiye'nin birçok yerinde karın soğuğun etkisini görüyoruz. Dün itibariyle İstanbul yoğun ve şiddetli bir karla karşı karşıya kaldı. İstanbul Valiliği'nin koordinasyonunda ciddi bir mücadele başladı. Tipi ve soğuk her şeyi olumsuz etkiledi" dedi.

Mümkün olunduğunca özel araçlarla yola çıkılmaması uyarısında bulunan Soylu, "Ağır tonajlı araçlar kış lastikleri ile yola çıkılmalı" diye konuştu.

Bakan Soylu, "Allah'a hamdolsun, soğuk sebebiyle karşı karşıya kaldığımız, bir canımıza herhangi bir sıkıntı gelmiş bir durum meydana gelmedi ona şükrediyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/marmaray-bu-gece-ve-yarin-ucretsiz-olacak-37999
 
Üst