Neler yeni

Mansur Yavaş konuştu, AKP’li meclis üyesi sırayı yumrukladı: ‘Konuşturmam’

mansur-yavas-ali-ihsan-olmez-300x160.jpg

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Başkan Mansur Yavaş’ın konuştuğu sırada, görevinden istifa ettirilen Melih Gökçek’in döneminde Meclis Grup Başkanvekili olan AKP’li Ali İhsan Ölmez dakikalarca sırayı yumrukladı. “Konuşturmam” diye bağıran Ölmez’e AKP’li üyeler de tepki gösterdi.

ANKA Ajansı’nın aktardığına göre; Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde dün yapılan mayıs ayı oturumu gergin geçti. Mansur Yavaş kendisi, çalışanları ve Meclis Üyeleri hakkında AKP’lilerin ortaya attığı iddialara yanıt verdi. Yavaş’ın, Gökçek döneminde yapıldığını belirttiği yolsuzlukları da açıkladığı konuşması sırasında AKP’nin eski Grup Başkanvekili Ali İhsan Ölmez, sırayı yumrukladı. Ölmez’e AKP’li üyeler de tepki gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde; Başkan Yavaş’ın konuştuğu sırada, Melih Gökçek’in döneminde Meclis Grup Başkanvekili olan AKP’li Ali İhsan Ölmez dakikalarca sırayı yumrukladı. "Konuşturmam" diyen Ölmez’e AKP’li üyeler de tepki gösterdi.

— ANKA Haber Ajansı (@ankahabera)


Ölmez, Mansur Yavaş’ın konuşması sırasında Melih Gökçek hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle kürsüye yürümek istedi. Ölmez’e CHP’li ve İYİ Partili üyeler de tepki gösterince tartışma çıktı. Meclis üyeleri birbirine girdi.

YAVAŞ: HAKARET EDİP CEVABINI DUYMAK İSTEMİYORLAR

Yavaş, konuşmasını engellemeye çalışan AKP Grup Başkanvekili Murat Köse, Ölmez ve grup üyelerine tepki gösterdi. Mansur Yavaş, şöyle konuştu:

“Ben kabile gibi yönetsem burada konuşamazsınız. Sabahlara kadar hakaret edin, iftira atın. Siyasi ahlaka yakışmayan, dedikodu üreten, ‘duyduk’, ‘tahmin ediyoruz’, biliyoruz’ kelimeleriyle başlayan iftira dolu cümleler kurun. Fitne peşine düşün, hakaretler edin. Bunu yapanlar küçük bir siyasetin küçük bir versiyonu olmaktan asla öteye geçemeyeceklerdir. Sevgili Ankaralılar, bunlar konuşuyorlar, hakaret ediyorlar ama ben cevap vereceğim zaman duymak istemiyorlar. Ankara halkı duysun ve kararını versin.”

mansur-yavas-ali-ihsan-olmez-1.jpg

ALİ İHSAN ÖLMEZ KİMDİR?

Ali İhsan Ölmez 1958 yılında Sivas’ta doğdu. Lise mezuniyetinin arından Marmara Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren Ölmez, İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

Ölmez, dokuz yıl eğitimci olarak çalıştı. 1994 yılından itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin farklı kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. 2004 yılından itibaren Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve 2009 yılından 2017’ye kadar AKP grubunun Meclis Başkan Vekilliği görevini yürüttü. Evli ve iki çocuk babası olan Ölmez, Arapça ve İngilizce biliyor.

Ali İhsan Ölmez, Melih Gökçek’in istifasının ardından, Belediye Meclisi’nde seçimler yapılıp dönemin Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna seçilene dek Belediye Başkanlığı’na vekalet etmişti.

Ali İhsan Ölmez, Gökçek döneminin en önemli tanığı olarak sık sık kendisine ve yakınlarına sağlanan imtiyazlar ile çeşitli otel, cafe ve inşaat projelerindeki şaibe iddialarıyla da gündeme gelmişti.
 
Üst