Neler yeni

Manavgat D-400 Karayolu Tekandız mevkiinde Otomobil motosiklete çarptı: 3 yaralı

Manavgat Tekandız mevkiinde kavşakta dönmekte olan otomobilin motosiklete çarpması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı.

Güvenlik kamerası görüntülerinde kaza yapan motosiklette 3 kişinin bulunduğu, motosikletin lambasının yanmadığı görüldü.

112 sağlık ekibinin olay yerindeki müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Kaza Antalya-Alanya D-400 Karayolunda Manavgat istikametinden Alanya istikametine Ahmet Ö’nün kullandığı 07 GM 714 plakalı motosikletin, Alanya istikametinden Manavgat istikametine gelirken, kontrolsüz kavşakta U dönüşü yapan Osman K.’nin kullandığı 42 ZU 127 plakalı otomobil ile çarpışması sonucunda meydana geldi.

Kazada 07 GM 714 plakalı motosikletin sürücüsü Ahmet Ö. ile motosiklette yolcu olarak bulunan Yusuf K. ve Bayram Ö. motosikletten yola savrulmak suretiyle yaralandı. Yaralılar, 112 sağlık ekiplerinin olay yerindeki müdahalelerinin ardından hastaneye kaldırıldı.

OLAY ANI KAMERADA

Kaza anı yol kenarında bulunan işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniyesine yansırken, motosikletin farının yanmadığı, otomobil sürücüsünün de bundan dolayı motosikleti fark etmediği gözlendi.

OTOMOBİL SÜRÜCÜSÜ “GÖRMEDİM”

Otomobil sürücüsü Osman K., kavşakta dönmek için araçların geçmesini beklediğini, araçlar geçtikten sonra yola çıktığını belirterek “Ne yazık ki motosiklette hiçbir ışık yanmadığı için motosikleti görmedim. Motosikleti çarptıktan sonra fark ettim” dedi.

KAZALARIN EN ÖNEMLİ NEDENİ YOLUN KARANLIK OLMASI

Kazanın meydana geldiği yerde bulunan esnaflar burada günde en az 1 kaza yaşandığını, bunların çoğunluğunun da ölümlü olduğunu belirterek “Manavgat’a 5-6 kilometre mesafede, Manavgat’ın çıkışı sayılabilecek bir yerde ne yazık ki yol tamamen karanlık. Yolda aydınlatma olmadığı için de araç sürücüleri yolu göremiyor. Acilen buranın aydınlatılması gerekmektedir” dedi.


Kaynak : https://www.haberci07.com/manavgat-...e-otomobil-motosiklete-carpti-3-yarali/43139/
 
Üst