Neler yeni

Manavgat’ta ticari taksi yayalara yol vermek için duran otomobile, Otomobil de yayaya çarptı

Yaya geçidinden geçenlere yol veren otomobile, ticari taksi arkadan çarparken, otomobilde yaya geçidindeki genç kıza çarparak yaralanmasına neden oldu.

Otomobilin kızına çarparak havaya fırlattığını ve yere düştüğünü gören anne yaya geçidinde yerde yatan kızının yanında baygınlık geçirdi.Sivas’tan tatil için Side’ye gelen ve Side-Kumköy sınırında bulunan otelde konaklayan aile denize girmek için otelden çıkıp Süleyman Demirel Bulvarında yaya geçidinden karşıya geçmek istedi.Aile, kendilerine yol veren minibüsün önünden geçtikten sonra tam yaya geçidini ortaladıkları sırada minibüsün yanından hızla geçen bir otomobilin altında kalmaktan son anda kurtuldu. Aile, Side istikametinden gelip Kumköy istikametine gitmekte olan bir otomobil yol verince yollarına devam etti.B.Y. 07 ACR 339 plakalı otomobiliyle yaya geçidinden geçenlere yol vermek için durduğu sırada, aynı istikamette seyir halindeki N.Y.’nin kullandığı 07 J 0431 plakalı ticari taksi bu araca arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle hareket eden 07 ACR 339 plakalı otomobil yaya geçidinden geçmekte olan İ.K.’ya çarparak yola savurdu. Otomobilin kızına çarptığını gören anne H.K. olay yerinde baygınlık geçirerek yerde yatan kızının yanına yığılıp kaldı.

Otomobilin çarptığı İ.K., hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Anne H.K.’nın da önemli bir şeyinin olmadığı belirlendi.

LÜTFEN KURALLARA UYALIMKaza sırasında İ.K.’nın yanında bulunan kuzeni M.T., Sivas’tan tatil için geldiklerini belirterek “Denize gitmek için otelden çıktık. Yaya geçidinden geçerken bir minibüs durup yol verdi. Minibüsün yanından bir otomobil hızla geçti. Bir başka otomobil gelip durdu. Bizde yolumuza devam ettik. Bir anda duran otomobile arkadan gelen taksi çarptı ve otomobil hareket edip kuzenime çarptı. Allah’tan çok önemli bir şeyi yok. Ben buradan araç sürücülerine seslenmek istiyorum lütfen dikkatli araç kullanalım ve kurallara uyalım. Yaya geçitlerinde yayalara saygı gösterelim” dedi.

Kaynak : https://www.haberci07.com/manavgat-...an-otomobile-otomobil-de-yayaya-carpti/42851/
 
Üst