Neler yeni

Futbolcu Gökhan Çıra’nın kışla önündeki konvoyuna TSK’dan soruşturma

gökhan-çira-selin-ciğerci-300x200.jpg

Ankara’nın Mamak ilçesinde bedelli askerlik görevini yapan futbolcu Gökhan Çıra, sevgilisi Selin Ciğerci tarafından kışladan 4 araçlı lüks konvoyla alındı. Davul-zurnalı görüntüleri sosyal medyada gündem olan Çıra’nın bu davranışı üzerine inceleme başlatıldı.

‘HER VATAN EVLADI ÇOK DEĞERLİ VE EŞİT’

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Her vatan evladının çok değerli ve eşit olduğu Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bu tür bir davranışın kabul edilmesi asla mümkün değildir. Kuralların ve disiplinin bozulmasına asla müsaade edilmeyen TSK da buna aykırı davranışta bulunanlarla ilgili derhal gereği yapılacaktır.” denildi.

‘DERHAL GEREĞİ YAPILACAK’

BirGün’ün aktardığına göre; güvenlik kaynakları konu hakkında yaptığı , “Tezkeresini alan bir askerin Mamak’ta görev yaptığı kışladan araç konvoyuyla çıktığına ilişkin sosyal medyada yer alan görüntüler üzerine derhal inceleme başlatılmıştır. Her vatan evladının çok değerli ve eşit olduğu Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bu tür bir davranışın kabul edilmesi asla mümkün değildir. Kuralların ve disiplinin bozulmasına asla müsaade edilmeyen TSK da buna aykırı davranışta bulunanlarla ilgili derhal gereği yapılacaktır” ifadelerini kullandı.
 
Üst