Neler yeni

Dolandırılan Çifte Jandarmadan Müjde..

sahteZjandarma.jpg


Kendisini hâkim, savcı, polis olarak tanıtan kişilere para ve ziynet eşyalarını kaptıran mağdur vatandaşlar her türlü önlem ve uyarılara rağmen dolandırıcılara inanmaya devam ediyorlar. Bunun son örneği de Çanakkale’nin Çan ilçesinde yaşandı. Çan İlçesi Hurma köyünde ikamet eden A.Y isimli yaşlı kadının evine giden bir kadın kendisini Jandarma görevlisi olarak tanıttı. Sahte jandarma; yaşlı kadın A.Y’yi kandırarak evinde bulunan altınları kendisine vermesi gerektiğini ve altınları inceledikten sonra tekrar geri vereceğini söyledi.SAHTE JANDARMA ALTINLARI ALIP KAYIPLARA KARIŞTI
Dolandırıcı kadına inanan yaşlı kadın evinde bulunan 10 adet tam, 5 adet yarım, 3 adet çeyrek altın ve 5 adet bileziğini kadın şahsa verdi. Akşam eve gelen eşine yaşadığı olayı anlatan yaşlı kadın dolandırıldığını fark edince İlçe Jandarma Komutanlığına ihbarda bulundu.
14 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşen dolandırıcılık olayı üzerine harekete geçen İl Jandarma Komutanlığı JASAT dedektifleri yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda olayı gerçekleştiren şahsın F.A. isimli kadın olduğu tespit ettiler. F.A. isimli şüpheli kadın almış olduğu altınlardan bir kısmını Çanakkale merkezinde bir kuyumcuda bozdurduğu öğrenildi. Bozdurulan altınlar kuyumcudan alınarak mağdur A.Y. isimli yaşlı kadına teslim edilirken; şüpheli F.A isimli kadın hakkında adli işlem başlatıldı.

Kaynak : http://www.canakkaleaynalipazar.com/dolandirilan-cifte-jandarmadan-mujde/20319/
 
Üst