Neler yeni

Buldan’ın ‘Yakında yanına geliriz’ sözlerine Demirtaş’ın cevabı: Ziyarete gelin ama başka türlü gelmeyin

Kobane Davası’na, duruşmada ‘Yakında yanınıza geliriz’ diye seslenen HDP Eş Genel Başkanı Buldan’a, Selahattin Demirtaş’ın verdiği yanıt damga vurdu.

IŞİD’in Türkiye’nin Suriye sınırındaki komşu ilçelerinden olan Kobane’ye yönelik saldırıları üzerine 6-8 Ekim 2014’te yaşanan protestolar nedeniyle HDP eski Eş Genel Başkanları, MYK üyeleri ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 108 isim hakkında açılan davanın 4’üncü duruşması görüldü.

Davada tutuklu yargılanan ve mahkemeye Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan arasındaki diyalog bugünkü duruşmaya damga vurdu.

Artıgerçek’ten Seda Taşkın’ın göre, Ankara 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya verilen ara sırasında, Demirtaş ile Buldan SEGBİS aracılığıyla görüştü. HDP Eş Genel Başkanı Buldan, Demirtaş’a “Başkan sizi özledik. Yakında yanınıza geliriz” dedi. Demirtaş’ın ise bu sözlere gülerek, “Ziyarete gelin ama başka türlü gelmeyin” yanıtını vermesi damga vurdu. Buldan da Demirtaş’ın bu ifadesine karşılık olarak “İnşallah siz geleceksiniz” cevabını verdi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dSelahattin Demirtaş’tan 6 kitap önerisi​

    dSelahattin Demirtaş’a, fotoğrafta ‘gülüyor’ diye yeni kimlik kartı verilmedi​


‘EDİRNE’DE GEZİYORUZ’

Kürt siyasetçilerle Kürtçe konuşan Demirtaş, herkese selamlarını iletti.

Demirtaş “Gezebiliyor musunuz?” sorusuna ise “Tüm gün Edirne’de geziyoruz” şeklinde esprili sözlerle karşılık verdi.
 
Üst