Neler yeni

Bu da benim hayatım!

Muhalif. Özel / Murat Bayar

Kadın erkek ilişkilerinde, her zaman kadın belirleyicidir. Üç kuruşluk menfaate sevdiğini satan, sırtından bıçaklayan kadın enflasyonundan, kendi adıma zarafetiyle, ama her şeyden önce “Sevgi nedir” sorusunun yanıtı, Leman Dorsay’a sığınırım.

Kitabında sevgi ile ilgili bakın ne diyor Dorsay, “Birine bağlandım mı bu sonsuza kadardır!”

Bir gün, sinemayı telefonu ile katleden bir cahille Beyoğlu Sineması’nın çıkışında tartışmış ve bir zamanlar beni tüm dünyası ilan etmiş bir kadının burun kıvırarak olay yerinden uzaklaşmasına tanıklık etmiştim. Leman Dorsay’a bu durumda, siz ne yapardınız diye sorduğumda, “Atilla’dan ayrılsam da, onu bir tartışmada asla yalnız bırakmam, çekip gitmem” demişti.

Türkiye’nin en köklü ailelerinden birine mensup, çok kültürlü ama bir o kadar mütevazı, zarif ama ön plana çıkmaktan her zaman çekinen güzel insan Leman Dorsay, hayatının kilometre taşı olaylarından, rehberlik günlerine, ilk aşkından, Atilla Dorsay ile evlilikleri askıya kalkınca hangi ülkeye gidip, neler yaptığına kadar, her zaman ve her koşulda nasıl pozitif kalıp mutlu olduğunun hikâyesini, “BU DA BENİM HAYATIM” kitabında anlatıyor.

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/bu-da-benim-hayatim-53806
 
Üst