Başkan whatsappta paylaşım yapamıyor! Şeker-İş'te kazan kaynıyor...

MEDYABAR.COM - Nisan ayında yapılan ve tek aday olarak girdiği kongrede 2'nci kez başkan seçilen Şeker-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Oğuz Kalay zor günler geçiriyor. Kısa adı Şeker - İş olan Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası'nın 27 - 28 Ağustos'ta gerçekleştirilen Genel Merkez seçimlerine katılarak yönetimin izni Genel Sekreterliğe aday olan ve aldığı 10 oy sonrasında kongreyi mahkemeye taşıdığı iddia edilen Kalay, o günden sonra hem genel merkez hem de kendi il yönetimi tarafından istenmeyen adam olarak ilan edildi. GRUPTA PAYLAŞIM YAPAMIYORFabrikada işçiler arasında ve sendikaya yakın çevrelerde gittikçe artan dedikodular geçtiğimiz gün Şeker İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Oğuz Kalay'ın başkanı olduğu yönetim tarafından kurulan whatsapp grubunun yöneticiliğinden çıkartılması ile ayyuka çıktı. Sendikanın whatsApp grubunda paylaşım yapamayınca "Fabrikanın Şeker Ailesi" isimli başka bir whatsApp grubuna bir mesaj yollayan Şeker İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Oğuz Kalay o mesajda bir süredir dışarıya yansıtılmamaya çalışılan sendika içerisindeki krizi tek tek anlattı. "ZULME VE HAKSIZLIĞA UĞRUYORUM"Kalay; " SENDİKAMIZIN DEĞERLİ ÜYELERİ DEĞERLİ ARKADAŞLARIM ŞUBEMİZİN WHATSAPP GRUBU YÖNETİCİLİĞİNDEN BENİ ÇIKARMIŞLAR BU NEDENLE BURADAN SİZLERE MESAJIMI VERİYORUM DAHA NİSAN AYINDA SEÇİM YAPMIŞKEN YÖNETİCİ ARKADAŞLARIMIZ OLAĞAN ÜSTÜ SEÇİM İSTİYORLAR NEDENİNİ SORDUĞUMDA BİRŞEY SÖYLEYEMİYORLAR TEK NEDENİN GENEL MERKEZ SEÇİMLERİNDE GENEL SEKRETERLİĞE ADAY OLDUĞUMDAN BU ZULME VE HAKSIZLIĞA UĞRUYORUM HALBUKİ SEÇME HAKKIMIZ OLDUĞU GİBİ ADAY OLMA HAKKIMIZDA DEMOKRASİMİZİN GEREĞİDİR MESELA ŞUBEMİZİN YAPILACAK OLAN OLAĞAN ÜSTÜ SEÇİMİNDE DELEGE ARKADAŞLARIMIZIN ŞUBE BAŞKANLIĞINA VE TÜM ORGANLARA ADAY OLMA HAKLARI VARDIR HİÇBİRİMİZİNDE İTİRAZ ETME HAKKIMIZ YOKTUR ADAY OLMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZ SEÇİM GÜNÜ DİVAN BAŞKANLIĞINA ADAYLIK BAŞVURUSUNU VERMESİ YETERLİDİR. SELAM VE DUA İLE SAYGILARIMI SUNARIM." dedi. EN YAKININDAKİLER DE KAZAN KALDIRDIÖte yandan Kalay ile birlikte nisan ayında yönetime seçilen Abdullah Dursun ve Erdal Genç de sendikada başkanlarına karşı kazan kaldıranlar arasında başı çekiyor... Sendika yönetiminde olan iki isimden birinin Oğuz Kalay'ın karşısına aday olarak çıkmak için Genel Merkez ile ortak çalışma yürüttüğü konuşuluyor. 8 ay önce yeniden şube başkanlığına seçilen Kalay'ın baskılara dayanamayarak çok kısa bir süre içerisinde şubeyi olağanüstü genel kurula götüreceği konuşuluyor.

Kaynak : https://medyabar.com/haber/8869565/baskan-whatsappta-paylasim-yapamiyor-seker-iste-kazan-kayniyor