Neler yeni

Ayşe Özdoğan’a rapor eziyeti: Adli Tıp yeterli bulmadı, bütün tetkikler sil baştan yapılacak

Aldığı 9,5 yıllık hapis cezası Yargıtay tarafından onanan kanser hastası Ayşe Özdoğan, infaz erteleme için iki aydır merakla beklediği İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan karar çıktı. Özdoğan’ın gönderdiği raporları ve tetkikleri yeterli bulmayan İstanbul Adli Tıp, yeniden rapor gönderilmesini istedi. Ameliyatlı yüzünde yaralar oluşan, konuşma, yeme ve içme güçlüğü çeken Özdoğan’ın tüm tetkikleri sil baştan yapılacak.

Twitter hesabından kısa bir video yayınlayan Ayşe Özdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Bugün avukatım aradı, Adli Tıp tetkikleri eksik bulmuş. Baştan, sıfırdan, Antalya Akdeniz Tıp’a gidip bütün çekimlerin tetkiklerin baştan yapılmasını istemiş. Zaten ben 3 ay önce onların yönlendirdiği eğitim ve araştırmaya raporlarımı sunmuştum. Bütün o raporlara rağmen, benim hastanenin verdiği ne rapor varsa hepsini ben zaten hastaneye bırakmıştım. Engelli raporum, mr, tomografi, PED sonuçlarım ameliyat epikrizm hepsi ellerinde mevcut. Ve Eğitim Araştırma Hastanesi o raporlara göre bana ‘cezaevinde kalamaz’ raporu vermişti. Ama şimdi Adli Tıp verilen raporları yeterli görmemiş, tekrardan eksik olanların tamamlanmasını istemiş. Artık benim dayanacak gücüm kalmadı, neden bu kadar eziyet ediliyor?”

‘SEYAHAT EDEMEYECEK DURUMDAKİ HASTA HASTANE KAPILARINDA SÜRÜNSÜN!’

Ayşe Özdoğan’a yeniden rapor eziyeti çektirilmesi sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Bugün İstanbul Adli Tıp kurumundan gelen cevap şoke edici, ‘Yeniden rapor al’ deniliyor! Seyahat edemeyecek durumdaki hasta hastane kapılarında sürünsün! Adeta bir felaketi yaşayan bu kadına yapılan tüm vicdanları sızlatıyor. Ağır hastalık, kanser ortada, daha?” ifadeleriyle Adalet Bakanlığı’na tepki gösterdi.

Bugün İstanbul Adli Tıp kurumundan gelen cevap şoke edici

"Yeniden rapor al" deniliyor!

Seyahat edemeyecek durumdaki hasta hastane kapılarında sürünsün!

Adeta bir felaketi yaşayan bu kadına yapılan tüm vicdanları sızlatıyor

Ağır hastalık, kanser ortada,daha?

— Ömer Faruk Gergerlioğlu (@gergerliogluof)


‘VİCDAN NAMINA SAHİP OLDUĞUNUZ TÜM DUYGULARI YİTİRDİNİZ Mİ?’

Gazeteci Adem Özköse de Adli Tıp’tan çıkan karara isyan ederek, “Tüm uyarıları ve itirazlara rağmen bu durumdaki bir kadına zulmetmeye nasıl devam ediyorsunuz. Hiç mi Allah’dan korkmuyorsunuz? Vicdan namına sahip olduğunuz tüm duyguları yitirdiniz mi? Yeter artık bitsin bu zulüm” dedi.

Tüm uyarıları ve itirazlara rağmen bu durumdaki bir kadına zulmetmeye nasıl devam ediyorsunuz. Hiç mi Allah'dan kork muyorsunuz? Vicdan namına sahip olduğunuz tüm duyguları yitirdiniz mi? Yeter artık bitsin bu zulüm.

— Adem Özköse (@ademozkose)


Gelecek Partisi Genel Başkan Başdanışmanı yazar İlhami Işık da Ayşe Özdoğan’a yeniden rapor eziyeti çektirilmesine isyan ederek, şu paylaşımda bulundu: “
YA ALLAH İÇİN
BU İNSANDAN NE İSTİYORSUNUZ
YARGI İNTİKAM ARACI OLABİLİR Mİ YAZIK DEĞİL Mİ
GÜNAH DEĞİL Mİ
AYIP DEĞİL Mİ
HİÇ Mİ VİCDANINIZ YOK
YOKSUL OLDUĞU İÇİN Mİ
EĞER VARLIKLI OLSAYDI BUNU YAPARMIYDINIZ
VALLAHİ YAPMAZDINIZ”

YA ALLAH İÇİN
BU İNSANDAN NE İSTİYORSUNUZ
YARGI İNTİKAM ARACI OLABİLİR Mİ
YAZIK DEĞİL Mİ
GÜNAH DEĞİL Mİ
AYIP DEĞİL Mİ
HİÇ Mİ VİCDANINIZ YOK
YOKSUL OLDUĞU İÇİN Mİ
EĞER VARLIKLI OLSAYDI BUNU YAPARMIYDINIZ
VALLAHİ YAPMAZDINIZ

— İlhami Işık (@dunya20101)
 
Üst