AKP’li başkanın yeğeni silahla odasını bastı, imardan sorumlu başkan yardımcısı istifa etti

arslan-yildirim-300x191.jpg

İstanbul’un Ümraniye ilçesinin AKP’li belediye başkanı İsmet Yıldırım’ın yeğeninin silahla odasını bastığı imardan sorumlu başkan yardımcısı Orkan Ağırbaş istifa etti. Ağırbaş’ın istifası, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın belediyeyi ziyaretinin hemen ardından geldi. Yapı kontrol müdürü ve bölüm şefi de görevi bıraktı.

Diken’den Tuğba Özer’in haberine göre; iki hafta önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu bir ziyaret vesilesiyle İsmet Yıldırım’ın makamındayken Arslan Yıldırım isimli kişi binaya silahla girerek başkan ve yardımcılarının odalarının da bulunduğu üçüncü kata çıkıp imarla ilgili bir konuda anlaşmazlık içinde bulunduğu Ağırbaş’ın makamını bastı.

umraniye-belediyesi.webp

MASAYA AYAĞINI UZATIP HAKARET ETTİ

Ağırbaş’ı bulamayan Arslan Yıldırım, masasına ayaklarını uzatıp fotoğraf çektirdi ve fotoğrafı sosyal medyada hakaretamiz ifadelerle paylaştı. Yaşananların ardından Arslan Yıldırım gözaltına alındı. Orkan Ağırbaş günlerce belediyeye uğramadı.

umraniye_silahli_baskin.jpg

umraniye_silahli_baskin_paylasim22.jpg

Arslan Yıldırım’ın tehdit ve hakaret dolu sosyal medya paylaşımları.


ERDOĞAN’IN ZİYARETİNİN HEMEN ARDINDAN İSTİFA

Silahlı baskının yankıları sürerken 4 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ümraniye’ye gitti. Cumhurbaşkanı, eşiyle bir ailenin iftar yemeğine katıldıktan sonra İsmet Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Ertesi gün Ağırbaş görevi bıraktı.

‘USULSÜZ İŞLEM YAPMADIĞI İÇİN GÜNAH KEÇİSİ OLDU’

Belediyeye yakın bir kaynak, istifanın zamanlamasına dikkat çekerek şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanının bu olay nedeniyle belediyeyi ziyaret ettiğini düşünüyoruz. Çünkü kolay kolay belediye binalarını ziyaret etmez. Ağırbaş aslında usulsüz işlem yapmadığı için günah keçisi oldu.”

Belediyeden başka bir kaynak, Ağırbaş’ın ardından yapı kontrol müdürü Ataman Özdemir ve müdürlük şefi Uğur Kartal’ın da istifa ettiğini belirtti.

Yıldırım’ın özel kalem müdürleri ve belediyenin basın birimi istifaları yalanlamazken soruları yanıtsız bıraktı.
 
Üst