Neler yeni

AKP’li Çelik, FOX TV muhabirini suçladı: Buradaki kurallara uyulmasını isteriz

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan Bayraktar’ın açıklamalarıyla ilgili soru soracağı düşünülen FOX Muhabiri’nin geçtiğimiz günlerde toplantıya alınmamasıyla ilgili konuştu. Çelik, FOX muhabirini belirledikleri kurallara uymamakla suçladı.

Çelik, AKP MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, FOX TV muhabirinin Erdoğan Bayraktar’ın 17/25 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili soru sormasını engellemek için basın toplantısın alınmamıştı.

Çelik, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Bazılarının takıntılı şekilde ağır ifadeleri olsa da kişiselleştirmemeye çalışıyoruz. Hepiniz buraya gelip katılıyorsunuz. Söz konusu muhabir, 3-4 ayda buraya gelen bir kişidir. Şimdiye kadar hiçbir şekilde engellenmesi söz konusu olmamıştır. Bunu kendisi de ifade ediyor. Bu arkadaşımız uyarıldığında sürekli olarak burada sıkıntı çıkmıştır. FOX yönetimine de bu iletilmiştir. Diğer muhabirlerle hiçbir problem olmamıştır.

Bu şahsi bir problemdir. Bu kurumların kuralları var. Buradaki kurallara uyulmasını da isteriz. Bazı siyasetçilerin dediği gibi basın özgürlüğüne engel bir şey de yok. Bunu getirip daha sonra ana haber bülteninde bir şahıs, kurumsal yapılarına yönelik bir tavır gibi sunuyor. AK Parti’ye karşı yeminli bir muhalefet üretebilirler. Bununla da bir sorunumuz yok. Ama kamuoyuna doğru bilgi vereceksiniz.”Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dZeyrek, Ömer Çelik’e gazetecilik geçmişini hatırlattı: Kimmiş ‘demokrat kalıbı’nın adamı?​

    dAKP’de 17/25 Aralık korkusu: Bayraktar’ın açıklamalarını soracağı düşünülen muhabir toplantıya alınmadı​

 
Üst