Neler yeni

Şehiriçi Ulaşım Zammı Sosyal Medyada 1 Numarada..

WhatsAppZImageZ2022-04-03ZatZ08.49.44.jpeg


Çanakkale Belediye Meclisi toplantısında, şehiriçi ulaşımda tekrar zam kararı çıktı. Ocak ayında yapılan yüzde 36’lık zamdan sadece 3 ay sonra bu sefer de yüzde 63 oranında zam yapıldı. CHP grubunun toplu ulaşıma öğrenci ve sivillerde ortalama yüzde 63 oranında zam önerisine gerekçe olarak ise artan maliyetler gösterildi.ZAMLAR PAZARTESİ İTİBARİYLE GEÇERLİ OLACAK

Karardan önce 4,90 TL ile otobüse binebilen vatandaş artık 8,00 TL’ye binebilecek. Öğrencilerse zam kararından önce 3,00 TL ile okula gidebilirken artık 4,50 TL’ye ödemek zorunda kalacak.
Tartışmalı geçen zam kararı sonrasında Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada CHP’li üyelerin "evet", AK Partili üyelerin "ret" ve İYİ Partili ve MHP’li üyelerin "çekimser" oyu sonucu oy çokluğuyla kabul edildi.ZAMLAR SOSYAL MEDYADA 1 NUMARA OLDU

Çanakkale Belediye meclisinden geçen zam kararı sonrasında twitterde ÇOMÜ’de okuyan öğrenciler zam kararını protesto ettiler. Vakti gelmeyen otobüslerden, ek sefer konulmamasına kadar birçok şikayeti de gündeme taşıyan öğrenciler “ÇOMÜ Okula Gidemiyor” hastagı ile açtıkları başlığı iki gün boyunca trend topicte bir numaraya çıkardılar.
OCAK AYI KARARINI ÖĞRENCİLER İTİRAZ ETMİŞTİ

Çanakkale Belediye meclisinin Ocak ayında yaptığı zammı bir grup üniversite öğrencisi protesto etmiş, zamların geri alınması için dilekçe vermişlerdi. Zamların geri alınması için başvuran öğrencilere ise belediye tarafından gönderilen yanıtta; “Maliyetlerde meydana gelen artışlar sonucunda bu hizmetin etkili, ekonomik verimli ve sürdürülebilir bir biçimde devam ettirilebilmesi adına S.S: 18 Şehiriçi Minibüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi fiyat değişikliği talebinde bulunmuştur. Bu talep gider kalemlerinde fiyat artışları, diğer illerdeki kent içi toplu taşıma fiyatları vb. birçok veri incelenerek değerlendirilmeler neticesinde Çanakkale belediye meclisi kararı ile kent içi toplu taşıma ücretlerinde değişiklik yapılmasına karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

IMG_20220302_184735.jpg


Kaynak : http://www.canakkaleaynalipazar.com/sehirici-ulasim-zammi-sosyal-medyada-1-numarada/21173/
 
Üst