Neler yeni

İddia: Tansu Çiller ‘Ekonomide dümenin arkasındayım, Nebati beni sık sık ziyaret ediyor’ dedi

tansu-ciller-1-300x169.jpg

Yeniden siyasete döneceği yönünde açıklamalarıyla tartışmaların odağına oturan eski başbakan Tansu Çiller’le ilgili yeni bir iddia gündeme geldi.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, eski Başbakan Tansu Çiller’in yakın çevresi ile yaptığını iddia ettiği sohbetleri yazdı. Aktardıkları için “Teyitli bilgi” diyen Takan, Çiller’in Ankara’da ekonomi kurmayları ile yapılan toplantılara katıldığını söylediğini belirtti.

Takan, Tansu Çiller’in yakın çevresi ile sohbetlerinde “Ekonomi konusunda dümenin arkasında ben varım. Maliye Bakanı Nureddin Nebati sık sık beni ziyaret ediyor ve fikirlerimi alıyor. Ankara’da ekonomi kurmaylarıyla yapılan toplantılara da katılıyorum” dediğini iddia etti.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dAdalet Partisi lideri Vecdet Öz: Tansu Çiller’in teklifini reddettim​

    dTansu Çiller’in eski yol arkadaşı: Amacı Akşener’i küçültmek​


‘AKTİF SİYASETE DÖNMEKTE ISRARCI’

Tansu Çiller’in aktif siyasete dönmek konusunda ısrarlı olduğunu da aktaran Takan, şunları yazdı:

“Dahası var!.. Bir ara, Tansu Çiller’in parti kurarak veya mevcut küçük partilerden birinin başına geçerek aktif siyasete soyunacağı konuşuluyordu. Hanımefendi, hevesinde hâlâ ısrarcıymış. Diyormuş ki; ‘Parti kurma fikrinde ısrarlıyım. Benim halkıma vereceklerim var.”

Takan, “Kulis bilgisinin teyitli olduğunun altını kırmızı ile çizdikten sonra takdiri, sulu-kuru-gazlı-elektrikli ve bunlar gibi dünya üzerinde var olan her şeyden zamkolik hale gelen sayın ahalimize bırakıyorum!..” dedi.
 
Üst