Neler yeni

Üniversite yönetimi ''**** işçiliği yapacaklar için tavsiyeler'' yayınladı, tepkiler gecikmedi

İngiltere'de Leicester Üniversitesi yönetiminin geçen yıl **** işçisi öğrencileri desteklediğini bildiren ve kurumun **** işçiliği politikasına yönelik yayınladığı çevrimiçi yönerge, tartışmalara neden oldu.

Sputnik'in İngiliz Daily Mail'den aktardığı habere göre; üniversitenin yayınladığı yönergelerde; hangi **** endüstrisi hizmetinin yasal ve hangilerinin yasa dışı olduğu belirtildi. Soyunma, cinsel tatmin için telefon görüşmesi, internetten iç çamaşırı satışı ve çeşitli rol fantezilerinin yasal; sokakta **** talep etmenin, genelev yönetmenin ve başka bir **** işçisi ile bina paylaşmanın ise yasak olduğu vurgulandı.

Yönergede aynı şekilde üniversite personeline yönelik bir yol haritası da çizilerek, öğrencilere yaklaşımları konusunda tavsiyeler verildi. Personele, yetişkin eğlence endüstrisinin belirli terminolojisine ve yasal bağlamının farkında olmaları söylenirken, ‘yadırganma ve damgalanma’ gibi kaygılar ve riskler nedeniyle gizliliğin önemine dikkat çekildi.

10 BİN KİŞİ ÖNERGENİN GERİ ÇEKİLMESİNİ İSTEDİ
Leicester Üniversitesi’nin hazırladığı belgenin ardından yaklaşık 10 bin kişi de change.### üzerinden haziran ayında başlatılan imza kampanyasına katılarak yönergenin geri çekilmesini talep etti. Üniversite yönetiminin Birleşik Krallık’taki tüm üniversitelere **** işçiliğini yaymayı amaçladığını iddia etti.

Leicester Üniversitesi Sicil Memuru ve Sekreteri Geoff Green, "Bazı öğrencilerin çeşitli nedenlerle farklı türde **** işçiliği yapmaya karar verebileceğinin farkındayız. Bu durum dünya çapındaki tüm üniversitelerde mevcut olan bir gerçektir” dedi. Çalışan ya da çalışmayan her bir öğrencinin güvenliği ve refahını öncelediklerini belirten Green, bu çalışma için hazırladıkları programda 60’ı aşkın üniversitedeki bine yakın kişinin göreve başladıklarını bildirdi.

Kaynak : https://www.muhalif.###.tr/haber/un...tavsiyeler-yayinladi-tepkiler-gecikmedi-29729
 
Üst